• بومهن،خیابان سپاه

لوله بازکنی بومهن09101373162ارزان شبانه روزی

هر زمان با گرفتگی لوله‌های حمام، آشپزخانه، دستشویی، توالت فرنگی، پاسیو، پارکینگ، حیاط، پشت بام، ناودانی و … مواجه شدید می‌توانید

با شماره‌گیری یا کلیک بر شماره 09101373162 از خدمات لوله‌‌بازکنی بومهن کمک بگیرید.

 

در ادامه با برخی از خدمات دیگر لوله‌بازکنی نیز آشنا می‌شویم

فنر زنی

مؤثرترین و بهترین روش برای لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب، استفاده از فنر لوله‌بازکنی است. فنر توانایی رفع هر نوع گرفتگی را دارد.

البته برای هر کاری باید از فنر مناسب آن استفاده کرد. چهار نوع فنر داریم با ده‌ها نوع سرمته‌ای که به سر فنرها متصل می‌شوند و فنرها و سرمته‌ای‌ها نیز هر کدام در اندازه‌های مختلف وجود دارند. فنرها با دستگاه ژنراتور برقی به چرخش درآمده و چندین مدل دستگاه ژنراتور برقی وجود دارد که هر کدام قدرتی متفاوت با دیگری دارند.

با توجه به مطالب فوق واضح است که فنر زنی، کاری کاملاً تخصصی است و باید متخصص لوله‌بازکنی با توجه به نوع گرفتگی و پس از علت‌یابی در باره نوع و اندازه فنر تصمیم‌گیری کند. گاهی نیز باید  سرمته‌ای خاصی را به کار گیرد تا بتواند لوله را بازکند. قدرت دستگاه نیز براساس اندازه لوله، نوع گرفتگی و مواردی از این دست تعیین می‌شود.

 

تراکم هوا وپمپ باد درلوله بازکنی بومهن

 

در تراکم هوا، هوای متراکم وارد لوله شده، فشار هوا باعث حرکت موادی می‌شود که در لوله‌ها باعث گرفتگی شده‌اند.

معمولاً در سیستم‌های فاضلاب قدیمی که پیچ و هم زیادی دارند، و بخصوص زمانی که گرفتگی به علت انباشت مواد در زانویی‌ها و شترگلویی‌ها است، امکان استفاده از فنر وجود ندارد. زیرا هر اندازه هم که فنر انعطاف‌پذیر باشد، نمی‌تواند در این سیستم‌های فاضلاب به باز کردن گرفتگی‌های موجود در زانویی‌ها و شترگلویی‌ها کمک کند.

در این موارد از روش تراکم هوا استفاده می‌شود.

.

هنگام استفاده از دستگاه تراکم هوا، باید تمامی ورودی‌های فاضلاب، به غیر از ورودی‌ای که گرفته است، باید مسدود شود تا هم قدرت هوای متراکم به هدر نرود و بهتر عمل کند و هم اینکه بعد از باز شدن گرفتگی، فضولات موجود در سیستم فاضلاب به همراه هوای متراکم از آن به بیرون نپاشد و باعث آلودگی محیط نشود.

با تلمبه زدن مخزن دستگاه تراکم هوای دستی را از هوای متراکم پر کنید.

سر لوله دستگاه تراکم هوا را درون لوله فاضلاب قرار دهید.

با باز کردن شیر دستگاه تراکم هوا، هوای متراکم را وارد لوله کنید.

این کار را چند بار تکرار کنید تا لوله باز شود

 

نحوه استفاده از تراکم هوای برقی

دستگاه تراکم هوای برقی، در انواع و با قدرت‌های متفاوت وجود دارد. فقط یک لوله‌بازکن حرفه‌ای و متخصص می‌تواند از آن استفاده کند.

این دستگاه برای رفع گرفتگی در سیستم‌های فاضلاب پر پیچ و خم مانند سیستم‌های فاضلاب قدیمی کاربرد دارد.

دستگاه تراکم هوای برقی مخزنی دارد که با پمپی برقی پر از هوای متراکم می‌شود. فشار هوای داخل مخزن قابل تنظیم است و باید براساس سیستم فاضلاب و نوع گرفتگی تنظیم شود. این تنظیمات و تشخیص فشار هوای مناسب فقط از یک لوله‌بازکن حرفه‌ای و با تجربه ساخته ساخته است.

پیش از استفاده از دستگاه تراکم هوا، لوله‌بازکن تمامی ورودی‌های دیگر سیستم فاضلاب را مسدود می‌کند تا هوا از آن خارج نشود و قدرت هوای متراکم به هدر نرود و هم اینکه پس از رفع گرفتگی، فضولات موجود در سیستم فاضلاب با هوای متراکم از آن خروجی‌ها به بیرون نپاشند و باعث آلودگی محیط نشوند.

لوله دستگاه تراکم هوا را وارد لوله فاضلاب کرده و شیر آن را باز می‌کند تا هوای متراکم فضولات موجود در سیستم فاضلاب را به حرکت درآورده و گرفتگی را برطرف کند

در چه مواردی از تراکم هوا استفاده نکنیم؟

هرچند روش تراکم هوا روشی قدرتمند در برطرف کردن گرفتگی لوله‌هاست، اما در مواردی نیز می‌تواند منجر به وخیم‌تر شدن اوضاع شود. زیرا می‌تواند توده‌های موجود در سیستم فاضلاب را متراکم‌تر، سخت‌تر و محکم‌تر کند.

در صورتی که گرفتگی ناشی از مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمان، خاک و … باشد، ممکن است استفاده از تراکم هوا منجر به کوبیده شدن این مواد، متراکم‌تر شدن و درنتیجه سفت‌تر شدن آن‌ها شود و کار باز کردن لوله با روش‌های دیگر را نیز با مشکلات جدی مواجه کند.

پیشنهادات پایانی

در صورتی که می‌خواهید از روش‌های خانگی استفاده کنید، در اولین قدم از محلول‌هایی که در صفحه روش‌های خانگی توضیح داده‌ایم استفاده کنید.

در صورتی که این روش‌ها پاسخ‌گوی شما نبودند، از فنر دستی استفاده کنید.

قبل از هر اقدامی برای استفاده از دستگاه تراکم هوای خانگی، کمک گرفتن از یک متخصص لوله‌بازکنی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با کلیک روی این لینک می‌توانید از متخصصان لوله بازکنی شرکت لوله‌بازکنی بومهن کمک بگیرید.